Sağlıklı Diyetin Vazgeçilmez 4 Sağlıklı Tohumu

ketogenic-diet-buddha-bowl-dish-with-meatloaf-chic-DR67PNF.png

Beslenme planında yer alması tavsiye edilen; sağlıklı diyetin vazgeçilmez 4 tohumunu açıklıyoruz! Tohumlar uygun ortamlar oluşturulduğunda karmaşık birbirinden güzel, lezzetli ve faydalı bitkilere, sebzelere veya meyvelere dönüşmektedir. Ancak bazı tohumlar beslenme planında yer alarak birçok faydayı beraberinde getirmektedir. Tohumlar bitki tabanlı, faydalı yağlar içeren birçok vitamin ve mineralleri ile oldukça etkili beslenme öğelerinden olmaktadır. Bu besinler çoğunlukla demir, kalsiyum, magnezyum veya fosfor depoları olmaktadır. Tohumlara farklı menülerde, yiyeceklerde yer vermek beslenme planlarını güçlendirecektir. Farklı formlarda renklerde bulunan bu küçük zengin içeriğe sahip besinlere; kahvaltınızda, akşam yemeğinizde, öğlen yemeğinizde yer vererek beslenme planını zenginleştirmek çok daha güçlü, doyurucu ve etkili beslenme planlarına dönüştürür. Diyet Kapıma Gelsin kişisel olarak hazırlanmış menülerinde birçok tohuma yer vererek beslenme planlarının etkisini, doyuruculuğu ve besleyiciliğini artırmaktadır. Diyet Kapıma Gelsin; kişiye özel olarak hazırlanan beslenme planlarında damak zevkine, hastalık durumlarına ve diğer birçok kişisel yaşam bilgilerine uygun olarak diyet programı oluşturarak; doyurucu ve lezzet dolu menülerini danışanlarına ulaştırmaktadır.

Chia Tohumu Nedir Ne İşe Yarar?

“Chia tohumu nedir?” sorusu pek çok kişi tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Çiya tohumu diğer birçok tohumla beraber bitki bazlı olmaktadır. Omega-3 yağı veya alfa linolenik asit içermektedir. Böylece düzenli olarak balık ürünleri tüketmeyenler için destekleyici olarak beslenme planlarına rahatlıkla eklenebilir. Ayrıca yüksek oranda su tutma eğilimine sahip olan bu tohumlar yüksek oranda lif kaynağı olmakla beraber jel formlara ulaşabilir böylece vejetaryen menülerde de vazgeçilmez olmaktadır. Chia tohumu 10 katına kadar su tutma özelliği ve lif deposu olması ile tok tutan tohumlar arasında yer almaktadır.

Keten Tohumu Faydaları

Keten tohumu keten bitkisinin tohumu olmaktadır. Oldukça yüklü antioksidan içermektedir. Yapısında bulunan polifenol, lif ve yağ asitleri bulunmakla beraber en çok tüketilen tohumlar arasında yer almaktadır. Diyet Kapıma Gelsin menülerinde birbirinden güçlü besin değerlerine sahip tohumlardan faydalanarak farklı birçok lezzetle danışanlarına ulaşmaktadır. Kilo dengesi oluşturma sürecinde fayda sağlanılan bu tohum bunun yanı sıra kalp ve damar sağlığında da oldukça etkili olmaktadır. Kolesterol düşürmede, sindirim sistemini desteklemede de fayda sağlayan bu tohum antioksidan deposudur.

Kabak Çekirdeği İçi Ne İşe Yarar?

Çiğ kabak çekirdeği veya kabak çekirdeği içi olarak bilinen bu besleyici tohum e vitamini zenginidir. Kabak çekirdeği genel vücut sağlığında pek çok rol üstlenmektedir. Bağışıklık sistemini desteklerken, günlük tüketim miktarı ile vücudun ihtiyacı olan çinkoyu sağlamaktadır. Hücre yenilenmesinde ve hücreleri serbest radikallere karşı koruma da etkilidir. Kilo vermeye yardımcı olan bu tohum demir zengini olmakla beraber vücudu pek çok hastalığa karşı koruma altına almaktadır.  Besin değeri açısında zengin olan bu tohum diğer tohumlarda da olduğu gibi dengeli tüketilmesi gerekmektedir. Diyet Kapıma gelsin menüleri her bir danışanına uygun olarak düzenlemektedir. Bu menü düzenlemeleri; vücudun ihtiyacı olduğu kadar, bireysel olarak yeterli, doyurucu ve sürdürülebilir olmaktadır.

Susam Tohumu Neye İyi Gelir? 

Susam taneleri yaşamın pek çok noktasında fayda sağlanılan tohumlardan birisi olmaktadır. Oldukça sık olarak tüketilen menülerde yer alan besin kaynağıdır. Ancak her daim dengeli ve yeterli beslenmek genel vücut sağlığı için maksimum faydayı sağlar. Susam gerek yağ formunda gerek doğrudan tohum haliyle tüketilmektedir. Kansızlık noktasında vücudu destekler; cilt sağlığında önemli rol oynar. Susam tohumu, e vitamini yönünden zengin olan yapısının yanı sıra kolesterolü ve tansiyonu dengeleyen özelliklere sahiptir. Tohumlar form olarak küçük etki olarak büyük konsantre besin kaynaklarıdır. Diyet Kapıma Gelsin menülerini danışanları için maksimum fayda sağlayacak zengin bileşenler ile oluşturmaktadır.