Ketojenik Diyet

ketogenic-diet-buddha-bowl-dish-with-meatloaf-chic-DR67PNF.png
m8
Fotoğraf

Ketojenik Diyet Programı

Diyetkapımagelsin.com olarak bireysel ketojenik beslenme planlarına uygun birbirinden leziz menülerimiz sizlerle!

Diyetisyenlerimizle yapacağınız birebir görüşmeler ve analizler sonucunda başlayan ketojenik yolculuk; yine diyetisyenlerimiz kontrolünde ilerler. Sağlıklı, doyurucu ve lezzet dolu menülerimiz ise kişiye özel olarak her gün danışanlarımıza ulaştırılır.

Ketojenik beslenme planında yemek yapmak için vakit ayırmak yok! Sağlıkla, doyurucu lezzetlerle keto sürecine devam ederken Diyetkapımagelsin.com gurme lezzetleri ile kapında. Ayrıca lipödem diyeti programımız hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Varlik 1

01Ketojenik
Diyet Nedir?

Yüksek oranda yağ içeren, yeter miktarda protein dahil edilerek Diyetkapimagelsin.com olarak lezzetli menülerimiz ile hazırlanan beslenme programıdır. Düşük karbonhidrat alımının ön planda olduğu bu program; epilepsi, alzheimer, kanser ve diyabet olmak üzere pek çok sağlık kaygılarına fayda sağladığı bilinmekle beraber kilo dengesinde de faydaları olduğu saptanmıştır. Diyetisyen desteği ile programa başlanılması esas olmakla beraber sürdürülmesi ve takip edilmesi süresinde de muhakkak aynı destek sürmelidir. Diyetkapımagelsin.com olarak beslenme davranışı değişikliği sürecinde birebir danışan görüşmeleri ile sunduğu programlar arasında yer alan bu uygulama gurme lezzetlerimiz ile kapında!

Varlik 2

Ketozis Olmak
Nedir?02

Ketozis, bedenin enerji kaynağı glikoz yerine yağlar olduğunda ortaya çıkan normal metabolik durumdur. Kanda ketoz cisimciklerinin sayısında olan artış ile oluşur. Böylece vücut enerji üretirken kaynağını yağ depolarından; yağ asitlerinden sağlar.

Varlik 3

03Nasıl Uyguluyoruz?

Ketojenik diyet veya beslenme planı Uzman Diyetisyen Olgu Azizoğlu tarafından her danışanı ile yaptığı özel görüşmeler sonucunda alınan karar veya tavsiyesi ile danışana ve bireysel analizlerine özel olarak oluşturularak uygulanır. CRM destekli sistemimiz ile danışan takibi sağlanarak sürdürülür. Her gün taptaze ve lezzet dolu menüler Diyetkapimagelsin.com tarafından danışanlara ulaştırılır. Ankara’da bulunan ve sağlıklı bir yaşama ulaşmak isteyen bireyler; Ketojenik Diyet programımıza katılabilir. Yemekler, belirlenen saatte belirttiğiniz adreslere özel araçlarımız ve kişiye özel termos çanta ve sefer tasları ile adresinize teslim edilir.

Ketojenik Diyet Ne Demektir?

Ketojenik diyet, karbonhidratın düşük tutulduğu, yüksek oranda yağ içeren ve belirli oranlarda protein içeren beslenme programıdır. Diyet Kapıma Gelsin uzman diyetisyen kadrosu ve benzersiz lezzetleri ile kişiye özel beslenme programları oluşturulurken; bireysel olarak yapılan görüşmeler sonunda bedenin ihtiyacı olan beslenme planı ortaya çıkarılır. Oluşturulan beslenme planları tamamıyla kişiye özel olmakla beraber; hazırlanacak olan yemek planı da aynı şekilde kişilerin damaklezzetine uygun olacak şekilde planlanır. Türkiye’nin en büyük diyet yemek şirketi olan Diyet Kapıma Gelsin kişilere yalnızca kilo dengesi sağlamayı değil aynı zamanda doyurucu ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmayı hedeflemektedir. Bu noktada ketojenik beslenme de ihtiyaç görüldüğü takdirde bir alternatif olarak beslenme programları arasında yer almaktadır. Son yıllarda pek çok kişi tarafından merak edilen ketojenik diyetinin vücut üzerindeki etkileri, faydaları veya nasıl uygulandığı ise aynı şekilde merak konusu olarak uzmanlara yöneltilmektedir.

Ketojenik Beslenme Nedir?

Ketojenik diyet nedir? Beslenme alışkanlığını değiştirmek isteyen veya kilo dengesi sağlama noktasında merak edilen bir soru olmaktadır. Keto diyeti; yüksek oranda yağ ve yeter miktarda protein alımının esas olduğu beslenme düzeni olmaktadır. Bu planın ilk uygulamalarında pek çok hastalığın protokol sürecinde hastalara fayda sağladığı yönünde sonuçlar alınmış olup beraberinde kilo dengesi sağlaması saptanmıştır. Alınan bu sonuç ile beraber pek çok kişinin tercih ettiği bir plan olmuştur. Diyet Kapıma Gelsin, beslenme alışkanlığı dönüştürme ve değiştirme yolculuğuna uzmanlığı ve enfes lezzetleri ile rehberlik etmektedir.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır?

Mutlaka uzman kontrolünde sürdürülmesi önerilen bu beslenme programının içerik olarak da aksatılmadan veya küçük kaçamaklara yer verilmeden yapılması gerekmektedir. Uzman tarafından uygun görülen sürelerde yapılması da aynı şekilde genel vücut yapısı için oldukça önemli olmaktadır.

Ketojenik Diyette Neler Var?

Ketojenik diyet listesi uygulamak isteyen kişiler tarafından internet üzerinden sıklıkla araştırılan ancak mutlaka uzman desteği ile sürdürülmesi ve karar verilmesi gerekilen bir programdır. Bunun yanı sıra ketojenik diyet listesi veya ketojenik diyet tarifleri de oldukça önemli olmaktadır. Mutlaka diyetisyen danışmalığı ile sağlanması tavsiye edilmektedir. Temel nedenleri arasında ise karbonhidrat alımının düşük olması ile vücudun ketoz durumuna geçmesinin yanı sıra vücut için gerekli olup olmaması durumları yer alır. Ketoz durumunda vücut enerji ihtiyacını karbonhidratlardan ziyade yağlardan karşılamaktadır. Ketozis sürecinin korunması ayrıca yapılan uygulama için önemli olmaktadır. Böylece vücut yağ asitlerinden enerji sağlamaya adapte olur. Bu nedenle gerek ketojenik kahvaltı gerek genel program listesinde bireylerin süreci çok daha lezzetli ve çok daha sağlıklı bir şekilde yönetmesi Diyet Kapıma Gelsin ile çok daha kolay!

Ketojenik Diyet Türleri Nelerdir?

Keto programı oluşturulurken uzmana danışarak bireysel faydanın maksimum olacağı şekilde beslenme düzeni hazırlanmaktadır. Bu programın 4 farklı şekilde uygulaması yapılabilir.

  1. Standart Ketojenik Diyet
  2. Döngüsel Ketojenik Diyet
  3. Hedeflenmiş (Targeted) Ketojenik Diyet
  4. Yüksek Proteinli Ketojenik Diyet

Ketojenik Diyetin Faydaları Nedir?

Ketojenik beslenme faydaları oldukça farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulaması yapılan ve beslenme davranışında değişikliklerle beraber beslenme alışkanlıklarına da etki eden bu uygulamanın; kilo verme, diyabet ve metabolik sendrom durumlarına karşı etkisi bulunmakla beraber diğer pek çok rahatsızlıklarda da tedavi sürecine dahil edilmektedir. Örneğin, TİP 2 diyabet rahatsızlığı durumlarında keto oldukça etkin yöntemler arasında yer almaktadır. Ketojenik diyet faydaları arasında ayrıca kan şekeri ve insülin dengesi de yer almaktadır. Pek çok kişinin fayda sağladığı bu program için Ankara Diyet Kapıma Gelsin uzmanları sizlerle, kişisel olarak en uygun, sağlıklı ve lezzetli yolculuklarınız için Diyet Kapıma Gelsin!

Tamamen Size Özel Beslenme Planı!

Bütünsel yaklaşımla hazırladığımız diyet veya beslenme programlarında; danışanlarımızın yaşı, cinsiyeti yaşam tarzı ve standartları, alışkanlıkları ve beraberinde pek çok durum diyetisyenlerimiz için oldukça önemli bilgiler olmaktadır. Böylece gerek damak zevkinize gerek bedeninize ihtiyacı olan özeni göstererek daha sağlıklı, enerji dolu bir yaşam hedeflenir. Yalnızca kilo kaybı değil aynı zaman alışkan dönüşümü olan bu süreç gurme lezzetleri, 3 aydan önce tekrar etmeyen ana yemek çeşitleri ile Ankara’da diyet yemek denince akla gelen Diyetkapımagelsin.com yanında!

KETOJONİK DİYET BAŞVURU FORMU