Ne Kadar Su Tüketmeliyim?

ketogenic-diet-buddha-bowl-dish-with-meatloaf-chic-DR67PNF.png

Günlük su tüketimi noktasında pek çok kişi “Ne kadar su tüketmeliyim?” sorusunun yanıtını merak etmektedir. Su içmek tıpkı yeterli beslenme gibi canlı yaşamında oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Genel sağlık durumunda, kilo dengesinde ve birçok yaşamsal faaliyet sürecinde oldukça önemli rol oynamaktadır. Diyetisyenler sık sık su içme konusunda bilinçlendirme çalışmaları ile hatırlatma uygulamaları yapmaktadır. Buna rağmen pek çok kişi günümüzde hala yeterli su tüketimi gerçekleştirememektedir. Diyet Kapıma Gelsin; yeterli ve sağlıklı beslenme noktasında ayrıca günlük su tüketimi noktasında danışanlarını bilgilendirmekle beraber gurme lezzetleri ile de tüm süreçte yanlarında yer almaktadır. Bu anlamda konu su içmek olduğunda günlük su tüketimi hesaplama nasıl yapılır? Nasıl uygulanır? Bireysel yeterlilik noktası nasıl hesaplanır?

Suyun Vücuda Faydaları Nelerdir?

Su tüketimi gerek doktorlar gerek diyetisyenler tarafından sıklıkla hatırlatılan vücudun yaşamsal faaliyetleri için oldukça önemli olan temel görevler arasında yer almaktadır. Yeterli miktarda alınan su vücut üzerinde pek çok etkiye sahiptir. Bu anlamda suyu yaşamın bir parçası olarak beslenme davranışları arasında tutmak, bir alışkanlık haline getirerek düzenli tüketmek oldukça önemlidir. Diyet Kapıma Gelsin ilk gün bu yana büyük bir diyet yemek markası olmanın ötesinde tüm danışanlarına sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı hedefleyerek sürdürülebilir beslenme planları oluşturmaktadır. Böylece tüm danışanları Diyet Kapıma Gelsin ile çok daha sağlıklı, yeterli beslenme davranışları kazanırken bunu yaşam boyu sürdürmeyi de öğrenmektedir. Sağlıklı beslenme yaşamın bir bölümünde kilo dengesi için yapılan bir aktivitenin çok daha ötesinde yaşam boyunca beden ve psikolojik sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda su tüketmenin önemi de aynı şekilde bireylerin karşısına çıkarak yine yaşam döngüsüne katılması gereken aktiviteler arasında yer alır.

Su içmenin faydalarına birkaç örnek vermek gerekirse;

  1. 1-Ağrı veya sancı gibi durumlarda olumlu etki eder.
  2. 2-Uyku problemlerinde olumlu etkileri bulunur.
  3. 3-Cildi korur.
  4. 4-Vücudun nem dengesini sağlar.
  5. 5-Organların sağlığı için oldukça önemlidir.
  6. 6-Strese karşı olumlu etki eder.
  7. 7-Kan dolaşımını artırır; sindirim sistemine olumlu etki sağlar.

Günlük Su Tüketimi Ne Kadar Olmalı?

Günde kaç litre su içmeli? Bu konuda pek çok kişinin farklı su tüketimi hesaplama yöntemleri veya farklı tavsiyeleri bulunmakla beraber vücut için genel olarak belirlenmiş tüketim miktarı bulunmaktadır. Su içmenin alışkanlık haline kazandırılması noktasında belirlenen ölçüte sahip bir şişe taşınabileceği gibi ortalama olarak günlük içilen su takip edilebilmektedir. Bireyler zamanla alışkanlık haline gelen bu durumu kontrol etmeksizin tüketmeye başlayacaktır. Diyet Kapıma Gelsin diyetisyenleri danışanlarına günlük tüketilmesi gereken su miktarı hakkında kiloya göre günlük su tüketimi önermektedir. Bu anlamda Diyet Kapıma Gelsin diyetisyenleri her bir danışanı ile yaptığı birebir görüşmeler ile en uygun beslenme planlarını oluştururken günlük ideal su tüketimi noktasında da bilgilendirme sağlamaktadır.

Günde Kaç Litre Su İçmeli?

Bu sorunun yanıtı her bir birey için farklı olmaktadır. Bu nedenle kişisel olarak ölçüm ve hesaplama yaparak tüketim miktarı saptaması yapılabilir. Böylece bedenin ihtiyacı olan yeterli beslenme ve yeterli su karşılanacaktır. Bu anlamda günlük olarak bireyler vücut kilosu başına 30 cc su içmesi gerekmektedir.

Su İçmek Zayıflatır Mı?

Su içmenin kilo dengesinde etkisi oldukça büyüktür. Ancak tek başına su içmek veya tek başına spor yapmak gibi eylemler bütünsel olarak sağlandığında etki edecektir. Kilo dengesi sürecinde de yeterli ve sağlıklı beslenme, su ve beraberinde spor oldukça etkili olacaktır. Bu anlamda Diyet Kapıma Gelsin yoğun günlük yaşam temposunda sağlıklı kalmanın, sürdürülebilir diyetin ve gurme lezzetlerin, adrese teslim diyet yemek hizmeti olmaktadır.