Dirençli Kilolar Nasıl Verilir?

ketogenic-diet-buddha-bowl-dish-with-meatloaf-chic-DR67PNF.png

“Dirençli kilolar nasıl verilir?” pek çok kişi ulaşmak istediği hedef kilolara doğru ilerlerken son birkaç kiloda bazı kaygılar veya ilerleme kaydedememe sorunları yaşayabilmektedir. Bu gibi durumlarda pek çok kişi aynı şekilde farlı denemelere, farklı beslenme planlarına yönelmekle beraber çoğu beslenme planı oldukça etkisiz, zayıf veya bedeni güçsüz bırakabilmektedir. Bu nedenle bu gibi ilerlemeler kaydetmek arzu edildiğinde bir diyetisyen görüşü almak oldukça sağlıklı bir karar olabilmektedir. Diyet Kapıma Gelsin birebir olarak uyguladığı danışanlarına ve danışan bilgilerine uygun olacak şekilde hazırladığı beslenme planları ile danışanlarını takip etmektedir. Diyet Kapıma Gelsin Ankara’nın en büyük diyet yemek markası olarak danışanlarına her yeni gün gurme lezzetleri ile hizmet verir. Bu anlamda herhangi bir dirençli kilo durumunda her hafta yapılan kontroller neticesinde saptama yapılarak beslenme planları diyetisyen eşliğinde uygun görüldüğü takdirde yeniden düzenlenebilir.

Direnç Kilo Nedir? 

Dirençli kilo pek çok kişinin diyet ve spor sürecinde karşılaştığı bir durumdur. Beslenmeme ve sağlığıma dikkat ediyorum ancak verilemeyen son 5 dönemecine takılanlar veya süreci hiçbir şekilde aksatmasa dahi tartıda ekstra kilo görmek oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Ancak tüm bunların ve tartının kişiye bir mesajı olmaktadır. Değişim! Vücudun bu isteklerine en doğru şekilde yanıt vererek direnç noktasında bir kırılım yaşamak için diyetisyeniniz ile görüşerek beslenme veya spor düzeninde bir değişime gitmek gerekebilir. Bunun yanı sıra son dönemde yaşamsal faaliyetlerinizde yaşanan değişimler, stres, kaygı veya diğer diğer değişkenler de diyetisyeniniz tarafından değerlendirilecektir. Diyet Kapıma Gelsin son kiloları verme noktasında danışanları sürecin en başında itibaren takip ederek direnç oluşumuna müsaade etmeden en etkili ve kalıcı beslenme planını sağlamakla beraber planı en iyi şekilde gurme lezzetleri ile danışanlarına sunmaktadır.

İnatçı Kilolar İçin Diyet  

İnatçı kilolar diyetin veya beslenme planının belli bir aşamasında pek çok kişinin karşısına çıkabilir. Beden hali hazır bir süredir uyguladığı beslenme davranışı döngüsüne alışmış ve bedeni artık korumaya almıştır. Ancak bu anlamda hala hedefinize ulaşmak için yolunuz olabilir. Bu anlamda bedenin ihtiyacı olan değişimi en sağlıklı yol ile sunmak gerekebilir. Pek çok kişi dirençli kilo diyeti, son 5 kilo diyeti veya son 3 kilo diyeti gibi şok diyetlere başvurmayı tercih edebiliyor. Gitmeyen inatçı kilolar için başvurulan bu kısa etkisiz ve sağlıksız yöntemler sonraki aşamada olumsuz etkiler gösterebilir. Bu nedenle diyetisyeninize başvurarak süreç yönetimini birlikte tamamlayabilirsiniz. Her beden kendi yaşamı içerisinde özeldir bu nedenle kolaylıkla internet ortamından ulaşılabilen bu şok uygulamalar bireysel sağlığınız için etkili olmayabilir, bu nedenle en etkili yol sağlıklı ve kontrollü olandır. Diyet Kapıma Gelsin’de danışanlar ile birebir görüşmeler yaparak her bedene ihtiyacı olan özen sağlanır.

İnatçı Kilolardan Kurtulma Yolları

“Son kilolarımı veremiyorum.” ne yapmalıyım şeklinde gelen soruların kesin yanıtı için bu kaygıya yaşayan kişilerin birebir danışmanlığa ihtiyacı olacaktır. Ancak genel anlamda bedenin bu uyarısına kulak vererek neden tartıda sabit kaldığını veya her şey plana uygunken bir artış gösterdiğine doğru yanıtlar verilmelidir. Bu süreçte su tüketimini artırmak, kas kütlesini artıran egzersizlere yönelmek bedenin ihtiyacına yönelik olarak olumlu olabilir. Bunun yanı sıra kalori alma ve kalori yakma dengesi de gözden geçirilebilir. Burada da bir denge değişimi söz konusu olmaktadır. Bunların yanı sıra kişisel yaşamda yaşanan bir takım stres yaratan durumlar veya sağlık kaygıları da süreci etkileyen faktörler arasında yer alabilir. Diyet Kapıma Gelsin Ankara’nın en büyük diyet markası olmanın yanı sıra danışanları ile yaptığı birebir görüşmeler ile de her bedene ihtiyacı olan desteği, takibi ve hasssasiyeti sunmaktadır.